کدام کتاب کنکوری و کمک آموزشی مفید است؟

به صورت کلی شما می بایست کتاب های را بخوانید که از چند جنبه مفید باشند و نکاتی را می بایست مد نظر قرار دهید.

۱- با توجه به اینکه شما برای کنکور کتاب کمک آموزشی ای را که انتخاب کرده اید می بایست حداقل ۳ و یا ۴ بار در طول سال بخوانید. بنابراین حتما کتابی را انتخاب کنید که خیلی بیش از حد حجیم نباشد مخصوصا در قسمت توضیحات و شرح مباحث. مثلا کتاب آبی قلمچی فیزیک و شیمی  در سال های ۹۰ و ۹۱ که ما کنکور دادیم بسیار مفید بودند. بدلیل آنکه هر فصل را به چند بخش تبدیل کرده بود و هر بخش را به طور خلاصه حدود یک و نهایتا در دو صفحه قرار داده بود و با ظرف زمان ۴۵ دقیقه تا ۱ ساعت تمام می شد و بعد از آن تست های همان بخش را قرار داده و با زدن آن تست ها شما می توانستید بر مبحث فوق مسلط و نقطه ضعف هایتان را متوجه شوید.

۲- کتاب هایی را بخوانید که پس از خواند یک فصل و یا یک بخش بتوانید تست های کنکوری همان فصل و یا بخش را بزنید. بنابراین اگر جز، به جز، کتابی را مطالعه کردید اما مباحثی که در تست ها مطرح شد و برایتان نا آشنا بود کتابتان را عوض کنید.

۳- لازم نیست شما همه کتاب های آموزشی و کنکوری را بخرید تا ببینید کدام کتاب برایتان مفید است و یا کدام کتاب خوب است. شما می توانید در این زمینه از دوستانتان کمک بگیرید. مثلا در مدرسه و یا آموزشگاه ببینید فلان هم کلاسی چه کتابی را میخواند و از او مشاوره بخواهید که نظرش را در مورد آن کتاب بیان کند و می توانید خودتان کتاب را از او برای یک روز بگیرید و مطالعه کنید تا متوجه شوید مفید است یا خیر.

۴- از خواندن چندین کتاب و جزوه خودداری کنید. مثلا اگر کلاس می روید و استاد یک جزوه بهتان داد که بخوانید. دیگر سراغ بقیه جزوه ها نروید. همان جزوه را بارها بخوانید تا ملکه ذهنتان شود اگر در مبحثی که در آن جزوه خوب  به آن پرداخته نشده مشکلی داشتید می توانید از یک کتاب دیگر کمک بگیرید.

به طور کلی شما برای موفقیت در کنکور نیاز به یک کتاب و یا جزوه ای دارید که مبحث را کامل توضیح دهد و تست های کنکور آن مبحث را هم باید داشته باشید. بنابراین از ازدیاد کتاب خودداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *